Škrabadla pro velké kočky z celomasivu, ano nebo ne?

Předtím než se zaměříme na toto téma odpovíme prvně na nejčastější otázky:

Potřebuje moje kočka škrabadlo?

Existuje spousta důvodů, proč byste své kočce měli dát kočičí strom. Skutečně jde o to, že je to místo, které může vaše kočka nazývat svým domovem. To přináší spoustu výhod pro vás i vaši kočku:

Vysoké místo pro lezení a spaní: 

Kočky rády lezou a spí vysoko. Stromy pro kočky jsou vynikajícím vyvýšeným bodem, který je dostane až ke stropu. To znamená, že je méně pravděpodobné, že se budou chtít dostat na váš nábytek, a proto je menší pravděpodobnost jeho poškození.

Konečně mohou škrábat: 

Každý majitel kočky ví, že kočky budou instinktivně škrábat a není jednoduché je to odnaučit. To nejlepší, co můžete udělat, je přesměrovat chování na věci, které škrábat mohou. 

Něco, na čem mohou nechat chlupy: 

Najít chlupy na každém kusu oblečení, který vlastníte, a na každém kusu nábytku, na kterém sedíte, může být frustrující. Pokud kočka bude trávit většinu dne na jednom místě, úklid bude snadnější

Velká kočka = velké škrabadlo?

Velké kočky jako jsou MAINSKÁ MÝVALÍ, RAGDOLL, BENGÁLSKÁ nebo NORSKÁ LESNÍ KOČKA také potřebují cvičení. A to je jeden z hlavních důvodů, proč je nezbytné koupit správné škrabadlo , které podpoří aktivitu. Nejlepší kočičí stromy pro velké kočky jsou ty, které jsou navrženy tak, aby zvládly jejich silné skákání a byly dostatečně odolné, aby si na nich kočky mohly hrát celé hodiny bez rizika převracení a ulomení.

Škrabadla v této kategorii jsou speciálně navržené pro velké kočky.

Pokud hledáte kus kvalitní kočičího nábytku, právě jste ho našli:

  • Jsou vyrobené z masivního dřeva, nikoli z lisu nebo dřevotřískových desek, což zajišťuje mimořádnou trvanlivost a stabilitu. 
  • Moderní design – jednoduchý luxus, který jinde nenajdete.
  • Zatímco běžné škrabadla mají sloupky max. 7cm, naše škrabadla se můžou chlubit sloupky od 10 až do 20 cm a jsou celé z pravého dřeva, celé potažené sisalem.
  • Kvalita je nepřekonatelná, všechny části jsou přilepeny přímo na dřevo, takže i když vaše kočka poškrábe sisal nebo plyšovou látku na jednom místě, zbytek zůstane pevně připevněný.
  • Všechny části se dají dokoupit

Stačí nám obyčejné škrabadlo? 

Znáte ten pocit, když kupujete průměrný kočičí strom a vydrží vám 5 měsíců? Běžná škrabadla jsou postavená z lisovacích desek nebo lepených papírových trubek. I když je tento produkt lehký a snadno se dodává / vyrábí, nemůže vydržet dlouho.

Říkáte si, že šetřit ještě nikoho nezabilo. Otázka je ušetříte opravdu pokud kočičí škrabadlo nevydrží ani půl roku? Neplaťte dvakrát, zde jsou modely, které zvládnou pořádnou zátěž.

Jak dlouho vydrží kočičí strom z masivu?

Škrabadla z masivu jsou jasnou volbou pro ty, kteří chtějí opravdovou kvalitu. Narozdíl od běžných kartonových jejich průměrná životnost je minimálně 10x delší tzn. počítejte s 5 lety bezproblémového pohodlí.

Moje kočka nemá ráda škrabadla, natož kupovat drahé

Jste si tím jisti? Pár základních rad:

  • Málokterá kočka bude šplhat na kymácející se škrabadlo – pomůžete ji tím, že její domov bude bezpečný
  • Se škrabadlem musíte šelmu seznámit. Jak? Zacházejte s ní jemně, ukažte ji nový domov, odměntě ji, pohlaďte ji a společně si hrajte na škrabadle. Výsledek se dostaví brzy.
  • Aby seznámení proběhlo co nejlépe, ke škrabadlu zakupte šantu kočičí a odměňte kočku mňamkou za to, že tam šla

Kam mám škrabadlo umístit?

Nejlépe na konci místnosti, u okna nebo ke dveřím, čím více kočka bude vidět shora, tím raději bude škrabadlo využívat.

Jak odnaučit kočku chodit na nábytek, když už má svoje místo?

Kočičí stromy poskytují skvělou alternativu pro kočky šplhat vysoko a spát, ale to neznamená, že zůstanou mimo ostatní vysoká nebo pohodlná místa. 

Pokud opravdu chcete, aby vaše kočka nechodila na konkrétní kusy nábytku, budete tomu muset věnovat čas a úsilí. Nejlepší je zabránit kočkám v přístupu k určitým kusům nábytku na delší dobu nebo použít odpuzovač.

Zvládnu škrabadlo sestavit sám?

Ano, Škrabadla přicházejí s jednoduchými pokyny a nástroji potřebnými k jejich sestavení. Stačí jedna osoba, ale práce jde lépe od ruky ve dvou.

Šroubovák nebo aku. šroubovák urychlí sestavení. 

Pro představu sestavení středního škrabadla do 170 cm obvykle trvá 40 min se vším všudy.