Sphynx

Sphynx je velice neobvyklé, možná až exotické kočičí plemeno pocházející z dalekého a tajemstvím obklopeného Egypta a z Kanady.

Je to neuvěřitelně elegantní, inteligentní, přítulná a společenská kočka. Zůstane svému majiteli vždy věrná, a když se jí něco nebude líbit, dá to jasně najevo. I když nemá téměř žádnou srst, tak je mezi kočičími chovateli čím dál žádanější. Pokud se ocitnete v mrazivých dnech, Sphynx Vás bezprostředně zahřeje, neboť její srst hřeje jako kamna.

Ale když už se rozhodnete tohohle mazlíčka domů pořídit, nesmíte ji nechávat příliš dlouho o samotě, to pak propadá depresím. Potřebuje velké množství péče a pozornosti, ale věřte, že Vám to milionkrát vrátí. Nemusíte se bát, že se bude kočkovat s jinými domácími mazlíčky, snese se téměř s každým jiným zvířetem.

Sphynx se dá chovat v různých, dalo by se říci i nepřehlédnutelných, barvách. V černé, čokoládově hnědé, krémové, modré… Zajímavá je i barva očí, velice neobvyklá modrá, zelená nebo oranžová.

I pro alergiky je tohle kočičí plemeno vhodné, protože alergické reakce vyvolává mnohem méně, než jiná kočičí plemena. Existují dokonce takové Sphynx, které většinou alergii nevyvolávají vůbec.

Chov tohoto lákavého a zajímavého kočičího plemene je ale velmi těžký. Potřebují hodně tepla a pozor se musí dávat i na jejich oči, jelikož nemají řasy. Musí se počítat i s tím, že budoucí majitelé si sáhnou hluboko do kapsy, Sphynx totiž není žádná levná záležitost.

Nesmí se zapomenout také na to, že je to velice zvídavé plemeno, tudíž Sphynx nic, co se v jejím okolí děje, neunikne. Když přijde poprvé k Vám domů, rychle si na novou domácnost i její členy zvykne, tudíž se nemusíte bát, že se u Vás doma bude kočička cítit nedobře.

A na závěr, když budete svého nového mazlíčka koupat, nezapomeňte poté pořádně vysušit!