Top 5 škrabadel pro kočky (Recenze 2020)

Kočky jsou přirození lezci a škrabalové, ale tyto potřeby nemohou být vždy naplněny v domácím prostředí. Kočičí škrabadla  mohou uspokojit přirozené instinkty vaší kočky. Vybrat nejlepší strom pro kočku znamená hodně studia, čtení recenzí a porovnání výhod a nevýhod jednotlivých typů v poměru k ceně.  Se správným škrabadlem bude mít vaše kočka mnoho pohybu a zábavy. Navíc získá útulné místo k odpočinku a relaxaci.

1. Nejprodávanější: Škrabadlo Micki

 • Velikost: 50x50x170 cm
 • Průměr sloupků: 7,6cm
 • Cena: 1490 kč
 • Barvy: krémová, světle šedá, šedobílá
 • Váha kočky: pro kočky do 5kg
 • Vhodné pro plemena (pokud vaše kočka zapadá do průměru plemene): Britská kočka, Evropská kočka, Kanadský sphynx, Perská kočka, Skotská klapouchá, Kočka domácí, Korat, Habešská kočka, Japonský bobtail, Egyptská kočka mau, Sphynx, Skotská klapouchá kočka, Somálská kočka, Siamská kočka, Ruská modrá kočka, Perská kočka
 • Zajímavosti:  5 pater, 2 domečky, 3 rozhledny, hračky
 • Nejlépe hodnocené škrabadlo v poměru cena a kvalita

S velkým prostorem na ležení a schování se, toto škrabadlo vašeho chlupatého kamaráda zabaví a udrží ho v nejlepší formě. Tyto benefity dovolují vaší kočce mít svůj klid, cítit se bezpečně a být zdravou. 

Prostorné a dobře navržené

Škrabadlo zabírá hodně místa, ale díky svému tvaru ho můžete dát do rohu a ušetřit tak místo ve vašem domě. Navíc toto škrabadlo dá se využít jako rohové škrabadlo pro kočky.

Obohatí život vašeho mazlíčka o vše, co by mohl chtít

Mnoho prostoru na škrábání, schování se a lezení. Na rozhlednách je několik závěsných hraček, které zabaví a rozpohybují vaši kočku.

 2. Nejlepší výběr za lidovku: Škrabadlo Gaby

 • Velikost: 40x40x112 cm
 • Průměr sloupků: 6.5 cm
 • Cena: 890 kč
 • Barvy: krémová, světle šedá, šedobílá
 • Váha kočky: pro kočky do 4kg
 • Vhodné pro plemena (pokud se vaše kočka  zapadá do průměru plemene): Evropská kočka, Skotská klapouchá, Kočka domácí, Korat, Habešská kočka, Japonský bobtail, Egyptská kočka mau, Sphynx, Skotská klapouchá kočka, Somálská kočka, Ruská modrá kočka
 • Zajímavosti:  Škrabadlo Gaby je vhodné především pro koťata, a také pro venkovní kočky nebo jako levné škrabadlo, které není tak často používané. Případně jako dočasné řešení.

Gaby – levné a idealní pro koťata 

Koťata potřebují škrábat od narození. Broušení drápků je pro kočku naprostá přirozenost. Značkují si tak své území a přivlastňují si ho. Cítí se tak mnohem bezpečněji. Kočky rády škrábají stejné místo opakovaně a pokud si vyberou váš nábytek, tak rovnou můžete začít hledat nový.

Vaše kočka si bude moci pohrát s tímto škrabadlem a nezbyde ji chuť vymýšlet lumpárny. Má plyšovou kuličku na chytání a tahání.

 3. Malé, šikovné a luxusní: Škrabadlo Felix

 • Velikost: 70x50x90 cm
 • Průměr sloupků: 8.8 cm
 • Cena: 1550 kč
 • Barvy: tmavě šedá
 • Váha kočky: pro kočky do 8kg
 • Vhodné pro plemena (pokud se vaše kočka  zapadá do průměru plemene): Britská kočka, Evropská kočka, Skotská klapouchá, Kanadský sphynx, Perská kočka, Kočka domácí, Korat, Kartouzská kočka, Habešská kočka, Japonský bobtail, Egyptská kočka mau, Sphynx, Skotská klapouchá kočka, Somálská kočka, Ruská modrá kočka, Perská kočka
 • ⭐ 4.8 hvězdiček na Amazonu

Hledáte menší škrabadlo, které unese i velkou kočku?  Škrabadlo Felix vám udělá radost. 

Materiál škrabadla:

Typ materiálu hraje významnou roli. Kvalitní látka, vypolstrovaná odpočívadla, široký sisal jsou základem pro škrabadlo, které vydrží pořádné škrábání a zároveň zaručí pohodlí vaší kočce. Felix splňuje tyto podmínky.

Cena škrabadla:

S cenovkou 1550 kč je levnější než vítězné škrabadlo, což je dáno především Felixovou menší velikostí. Spokojenost se zpracováním tohoto škrabadla se odráží v celkovém hodnocení 4.8 hvězdiček na Amazonu se skoro 500ti recenzemi ⭐⭐⭐⭐. Zákaznické recenze jsou vždy ty nejpřesvědčivější.

Kočičí strom Felix byl vytvořen z robustní překližky a měkké a husté látky. Pokyny ke složení jsou velice srozumitelné a je dodáno se všemi potřebnými nástroji.

4. Nejlepší škrabadlo pro více koček: Škrabadlo Aura

 • Velikost: 60x55x172 cm
 • Průměr sloupků: 8.6 cm
 • Cena: 3395 kč
 • Barvy: krémová, tmavě šedá
 • Váha kočky: pro kočky do 8kg
 • Vhodné pro plemena (pokud se vaše kočka  zapadá do průměru plemene): Britská kočka, Evropská kočka, Skotská klapouchá, Kanadský sphynx, Perská kočka, Kočka domácí, Korat, Kartouzská kočka, Habešská kočka, Japonský bobtail, Egyptská kočka mau, Sphynx, Skotská klapouchá kočka, Somálská kočka, Ruská modrá kočka, Perská kočka
 • Zajímavosti:  Klikněte zde aby přečist celé hodnocení škrabadla Aura

Idealni pro více koček:

Má dostatek prostoru na odpočinek, škrábání a spánek. Dva kočičí domečky jsou krásnou dominantou a středem škrabadla. Tři vysoké rozhledny uchvátí vaši kočku a dodají ji pocit života ve výšce, který tak kočky vyhledávají video. Zdvojený spodek zaručuje, že se škrabadlo nepřevrátí. Už se nebudete muset bát, že by se škrabadlo převrátilo s vaši milovanou kočkou.

Více škrabadel pro mnoho koček zde

Pohodlí vaše kočky:

Aura nabídne mnoho prostoru pro všechny aktivity. Plošiny jsou pokryty super jemným plyšem. Na škrabadlo je dokonce vstup pokrytý sisalem, který usnadňuje šplhání nahoru a také je skvělý na škrábání, kdy se kočka může zapřít vší silou. Toto luxusní škrabadlo zajistí pohodlí vaše kočky.

Opravdu stabilní:

Robustní konstrukce je vhodná i pro ty největší kočky. Vydrží velkou zátěž a navíc lze škrabadlo připevnit ke zdi takže se nebude vůbec houpat. Většina recenzí zmiňuje, že i přes větší počet koček se škrabadlo nehlo.

Více stabilních škrabadel zde

5. Nejlepší škrabadlo pro velké kočky: Škrabadlo Richard

 • Velikost: 75x76x179 cm
 • Průměr sloupků: 15 cm
 • Cena: 5750 kč
 • Barvy: tmavě šedá
 • Váha kočky: pro kočky do 15kg
 • Vhodné pro plemena (pokud se vaše kočka  zapadá do průměru plemene): Norská lesní kočka, Ragdoll, Sibiřská kočka,  Mainská mývalí kočka, Bengálská kočka
 • Hledáte stabilní škrabadlo, které konečně unese vaši velkou kočku a nebude se u toho kymácet?  Dopřejte vašemu velkému příteli pohodlí a komfort se škrabadlem Richard pro těžké kočky. Toto je ideální škrabadlo pro mainské kočky.

Neporovnatelná kvalita:

Neuvěříte tomu, jak úžasně luxusní tohle škrabadlo je. Nejjemnější materiály obepínají všechny plošiny a rozhledny. Sloupky jsou celé pokryté kvalitním sisalem v nadčasové šedé barvě.

Design roku 2020:

Jednou z našich oblíbených věcí je, jak dobře to vypadá. Ve srovnání s většinou ostatních stromů je radost se na něj podívat a hodí se přímo do většiny dekorů. Šedé škrabadlo je vítězem prodeje v 2020. Montáž trvá méně než 30 minut.

Rozumná cena:

Patří mezi nejdražší škrabadla z celého seznamu, i přesto, že cena jedním z rozhodujících faktorů tak u škrabadla Richard je cena naprosto odpovídající. Za své peníze máte hodně zábavy.

Nabízí neuvěřitelně dobrou hodnotu za peníze a dokáže pojmout až 40 kg hmotnosti najednou.

Jaká velikost škrabadla je nejlepší?

Neexistuje ultimátní odpověď. Záleží to na prostoru, který jste ochotni škrabadlu věnovat, velikosti vaší kočky a také na tom jestli máte více koček, které by ho chtěli použít. Není potřeba připomínat, že větší kočka potřebuje širší sloupky a větší plošiny, které udrží jejich váhu.

Měli byste se dívat po stromu nebo škrabadle, které umožňuje vaší kočce se plně protáhnout při škrábání.

Vyšší kočičí škrabadla mohou vyžadovat připevnění ke zdi nebo stropu, aby se zajistilo, že zůstanou ve vzpřímené poloze, ale to by neměl být problém s žádným ze stromů na našem seznamu. Opět záleží na tom, jakou silou bude vaše kočka na stromě běhat.

Pokud hledáte volně stojící kočičí strom, který se nebude kývat, když se na něj velká kočka rozběhne plnou silou, hledáte zázrak!

Není pravidlem, že na škrabadlo začne kočka chodit sama od sebe. Jako prostředek k naučení můžeme použít šantu kočičí 

Jaké materiály jsou vhodné?

Kočičí škrabadla a odpočívadla se obvykle vyrábějí z lisovaného dřeva a jsou pokryty latkou (pří výběru davejte pozor na její hustotu).

Škrabadla jsou pokryta materiálem známým jako sisalové lano. Sisalové lano je mimořádně trvanlivé a může vydržet hodně dlouho. Nakonec lano se trochu odtrhne, ale dá se ho jednoduše opravit.

U velkých koček rozhodně stojí za zvážení použití pevných materiálů, jako je skutečné dřevo.

Masiv je nejlepší, ale také nejdražší. Některé z modernějších kočičích stromů jsou vyrobeny z masivního dřeva, které ve srovnání s lisovaným dřevem vypadá skvěle.

Vysoce kvalitní stromy budou drženy pohromadě šrouby spíše než hřebíky nebo lepidlem. I když je možné ji v případě poruchy vždy opravit, je lepší zvolit šrouby, pokud je to možné.

Výhody kočičího stromu

Místo pro hraní a odpočinek

Kočky potřebují duševní stimulaci a fyzickou aktivitu, aby byly šťastní.

Bez ohledu na to, co si vyberete, nejlepší kočičí strom pro velké kočky by měl mít vždy spoustu hraček, které je podporují, aby byly aktivní a zhubly v průběhu hraní.

Existuje několik různých možností, od zavěšení hraček po provazy a škrabací povrchy.  Ujistěte se, že se rozhodnete pro strom, který vaši kočku dokáže zabavit a zároveň je udrží v útulnosti.

Zachráni váš nábytek

Škrábací sloupky jsou darem pro milovníky koček, kteří chtějí, aby jejich nábytek přežil déle než rok nebo dva. Když se vrátíte z práce, není nic frustrujícího než najít rohy vašeho nábytku roztrhané na kousky.

Škrabadla sou také skvělé pro celkové zdraví a štěstí koček. Potřeba škrábání a drápání je přirozeným instinktem pro kočky, které jsou ve většině kočičích obydlí často nenaplněny. Jakékoli dobře postavené odpočívadlo pro kočky bude mít dostatek škrábacího povrchu , který je odolný a umožňuje vaší kočce ostřit a udržovat drápy.

Škrabadlo je zvláště důležité pro ty, kteří mají kočky neustále doma.

Rampy a plošiny umožňují kočkám dostat se do vhodného místa, po kterém touží. Určitě jste si všimli, že vaše kočka miluje spáni na nábytku, nebo ráda kouka z okna dolů. Vysoké plošiny a rozhledny jsou ideální pro to, aby jim poskytli pocit bezpečí během zdřímnutí.

Zlepší kvalitu života

To platí zejména pro pokojové kočky, protože je obtížné poskytnout jim prostředí ve kterém se budou cítit útulně.

Závěr. Výhody škrabadla v domácnosti

Abychom to dokončili, zopakujme některé z výhod škrabadla, které získáváme z investování do bezpečného prostoru pro vaši kočku.

 • Sisalové sloupy, jsou fantastické. Kočičí škrábání = obrušování drápků.
 • Škrabadlo chrání váš nábytek před poškrábáním
 • Vztah mezi kočkami se zlepší. Pokud máte více koček, brzy budete  mít prostor ve kterém mohou sdílet potěšení a relaxovat společně.
 • Vaše kočka se bude cítit pohodlně. 
 • Dobrý kočičí strom pro velkou kočku dává jí robustní oporu.