Vyvýšená a naklápěcí miska pro kočky. Opravdu to pomáhá? Pro koho je vhodná?

„Nezbytnost“ pro starší kočky a kočky s citlivým žaludkem!

Zvrací vaše kočka po jídle? Nebo příliš hltá a nemůžete ji to odnaučit? 

Je možné, že miska, kterou používáte, není pohodlná k jídlu. To může způsobit nadýmání, zvracení a další zažívací potíže. Běžná miska může namáhat krk vaší kočky, pokud je velikost a poloha misky špatná.

Misky pro kočky proti zvracení jsou dostupné v různých typech a provedeních. Jedny z nich jsou vyvýšené, což umožňuje používat misku v pohodlném úhlu:

K dispozici jsou také misky zpomalující rychlost jídla, tzv misky proti hltání, které pomůžou vaši kočce, aby jedla pomalu, aniž by hltala jídlo. To zabraňuje nadýmání a problémům s trávením, o kterých je známo, že způsobují regurgitaci a zvracení.

V tomto článku vám pomůžeme učinit nejlepší rozhodnutí pro zdraví vaší kočky a  vysvětlíme, proč je důležité ergonomickou misku pořídit.

Jak to funguje: 

I když se stravovacími návyky naší kočky moc nenaděláme, co určitě můžeme udělat, je vybrat ty nejlepší misky pro kočky proti zvracení. Ty jsou obvykle nakloněny pod úhlem 12-15 stupňů. Hlavní výhodou volby vyvýšené misky je, že méně zatěžuje krk a trávicí trakt.

Naše ergonomické misky jsou nakloněny a zvednuty, takže vaše kočka může jíst v nejergonomičtější poloze pro krmení pro její tělo.

Podívejte se, o kolik více potřebuje levá kočka namáhat krk ve srovnání s tou pravou:

Hlavní funkce naklápěcí misky:

 • Snižuje zvracení po jídle a kyselý reflex
 • Poskytuje větší pohodlí při krmení
 • Chrání před namožením krku
 • Zlepšuje hygienu při krmení

Pro koho jsou misky s nastavitelnou fixaci nezbytné:

 • Kočky s plochým čumákem, protože obvykle ke svým miskám přiléhají, čímž si způsobují tlak v břišní oblasti
 • Kočky trpící na zvracení po jídle
 • Kočky s problémy s trávením
 • Kočky, které jedí rychle a krmivo polykají
 • Kočiči seniory 

Proč veterináři doporučují zvýšené misky?

 • Zlepšují trávení a snižují zvracení
 • Snižují napětí krku a předchází artróze kloubů
 • Zlepšuje pohodlí při krmení
 • Zabraňuje hmyzu v přístupu do krmiva
 • Snižuje bolest při artritidě u starších koček
 • Už žádný nepořádek! Naše misky jsou nakloněny tak, že Vaše kočka nevytlačí potravu z misky. Misky jsou snadno odnímatelné, takže jejich čištění je velmi snadné.

FAQ:

Proč kočky po jídle zvracejí?

Problém u koček je, že polykají jídlo příliš rychle z misky, aniž by ho drtili. Spolu s potravou také přijímají hodně vzduchu. Proto se velké kusy potravy v kombinaci se vzduchem vrací zpět jejich trávicím traktem a mohou způsobit zvracení.

Infekce v zažívacím traktu a onemocnění také mohou způsobit zvracení.

Nevhodné misky pro domácí mazlíčky jsou také zodpovědné za to, že vaše kočka zvrací, protože se musí ohýbat a jíst v nepohodlné poloze. Je to nezvyklou polohou pro její krk a trávicí systém.

Co jsou misky pro kočky proti zvracení?

Misky pro kočky proti zvracení jsou navrženy tak, aby zabránily zvracení u koček. Obvykle mají vyvýšený design nebo jsou dodávány se zvýšenýma prvkama, které podporují pomalé krmení.

Jak si vybrat nejlepší misky pro kočky proti zvracení?

Sepsali jsme pro vás základní kroky, které musíte dodržovat, abyste si vybrali ty nejlepší misky pro kočky proti zvracení pro vaši kočku:

Pokud se rozhodnete pro svou kočku koupit vyvýšenou misku pro kočky, doporučuje se elevace 12-15 stupňů. Takova miska méně zatěžuje krk a trávicí trakt. Protiskluzové misky pro kočky také jsou lepší něž obyčejné.

Čištění kočičích misek může být docela náročný úkol. Proto je nejlepší dávat pozor na výběr misky pro kočky proti zvracení, která je pohodlná a snadno se čistí. Například tato plastová miska se lehce oplachuje pod vodou nebo lze umýt v myčce.

Kolik taková miska stojí?

Obvykle kočičí misky proti zvracení mohou stát mezi 300 až 900 korun. 

Jedna z nejkvalitnějších misek pro kočky proti zvracení, která se dodává ve zvýšeném designu, je miska od značky PB+, kterou na našem eshopu seženete za pouhých 290kč.

Je lepší miska proti hltání nebo vyvýšená ortopedická?

Hodně záleží na mazlíčkovi a jeho potřebách. Obecně řečeno, pokud vaše kočka po každém jídle zvrací nebo máte doma kočičího seniora, je lepší zvolit ortopedickou misku. Pokud máte kotě nebo kočku větších plemen (mainská mývalí, ragdoll, norská lesní, savanová kočka, bengalská kočka…), která hltá potravu tak, že spíše připomíná vysava, rychle ji to odnaučíte pomocí misky proti hltaní

Pokud chcete svoji šelmu zabavit na delší čas nebo víte, že granule u vás doma neprojdou, doporučujeme zkusit lízací protiklouzavou podložku, do které jednoduše nandáte jakékoliv mokré jídlo jako jsou kapsičky nebo konzervy. V tomto případě můžeme doporučit lízací podložku pro kočky a psy od značky Trixie.