Jak má vypadat složení konzerv pro kočky?

Složení

Zásadní je, aby konzerva pro kočky obsahovala hodně masa a masových produktů (jako jsou např. orgány) – neplést si s pojmem „maso a živočišné deriváty/výrobky živočišného původu“ – pokud se výrobce bojí jasně identifikovat co do konzervy dává je to minimálně podezřelé a zvedá to pomyslný varovný prst.

Produkty uvádějící vedlejší produkty nebo zbytečně moc pojiva tj. Rostliných složek (víc než 10%) jsou pro kočky méně vhodné.

Složení nám napoví jaký je poměr živočiších látek k rostlinným.

Konzervy většinou neobsahují žádné konzervanty a poznáte je ze složení velmi jednoduše.

Analytické složky u kočičích konzerv

Podle zákona musí mít každé krmivo pro kočky analýzu složek, která popisuje procenta bílkovin, tuků, vlákniny, popele (minerály zbylé po spálení) a vlhkosti obsažené v produktu. Ačkoli to nejsou přesné hodnoty, umožňují nám přiblížit a porovnat celkové množství bílkovin a uhlohydrátů, které jsou obsaženy v každém produktu.

Čim vice proteinů má konzerva tim více obsahuje masa (v případě, že ve složení má masové složky a ne rostlinné – protein může být i rostliného původu a ten je pro kočky nevhodný)

Vlhkost by se měla pohybovat od 67%-76%. Pro kočku je zásadní přijímaní vody z potravy, proto je doporučováno krmit jak suchým tak vlhkým krmivem. Dávejte si ovšem pozor. Čim vyšší je vlhkost tim vyšší je obsah vody v konzervě. Pokud obsahuje konzerva více jak 80% vlhkosti tak to ukazuje na vyplňování obsahu vodou (kupujete konzervovanou vodu).

Přidané látky

Zde se dočtete jaké přidané látky konzerva obsahuje.

Je důležité, aby konzerva měla přidaný Taurin – ten je zásadní pro kočky.

Taurin je zcela esenciální látkou pro kočky, které si ho neumějí samy syntetizovat. Pokud taurin v potravě chybí, pak dochází k postupné degeneraci sítnice, což způsobuje problémy s viděním, které mohou skončit slepotou. Z tohoto důvodu se taurin uměle přidává do speciální kočičí stravy.

Konzerva nesmí obsahovat: Dochucovadla

Na základně těchto poznatků jsme pro vás vybrali ty nejvhodnější konzervy

Kočičí konzervy Canagan mají od 18% proteinu více, jsou grain-free a zároveň kompletní krmivo.

Jak to, že mají až o 5-6% více proteinu než konkurenční značky ?

Maso je předsušené a vejde se ho tím pádem do jedné dávky mnohem více!

Pojidlo je pod 5% tapioky, která se chová jako prebiotikum.

Mají dostatek Taurinu pro podporu vaší kočky.

Složení konzervy Canagan kuře a krevety:

Kuřecí prsa (58%), kuřecí vývar (32%), krevetky (5%), činidlo na ztuhnutí (Tapioca), slunečnicový olej, vitamíny a minerály.

Na všech místech vidíme jasně definované suroviny – předsušená kuřecí prsa jsou základním masem a jsou natrhaná na malé kousíčky. Kuřecí vývar zajištuje dostatek vlhkosti a živočišného proteinu a krevetky navíc zvyšují chuť.

Nedali byste si sami? My ano!